Zpravodajství z císařského dvora – 5. den

Za rozbřesku dnešního dne, pověřil císař Rudolf II. alchymistické cechy pod vedením Johna Dee, aby se vydaly na pouť na daleký západ do Británie. Jejich hlavním cílem bylo pátrání po předmětech umožňujících doplnit energii šému, tedy dílech potřebných k sestavení zdroje magické energie.

Plán trasy: Čeložnice – Bohuslavice u Kyjova – Vracov – Milotice

John Dee, kartograf, chemik, alchymista a cestoval byl ve své době jedním z nejvýznamějších učenců. Jako osobní rádce a tajný agent anglické královny Alžběty I. měl její plnou důvěru.
Díky tomu se podařilo v nočních hodinách proniknout všem alchymistickým cechům do zámecké zahrady v Miloticích a uskutečnit zde rozsáhlá pátrání po exotickém citrusovém ovoci a podivných nevzhledných hlízách z cizího světa.

Však orientace ve spletitém a rozsáhlém labyrintu zahrady, vyžadovala nejprve pečlivý průzkum cest a reálií v ní ukrytých. S pomocí tajné mapy a alchymistických symbolů se podařilo vypočíst hodnotu Monas Hieroglyphica, symbolu, který byla klíčem ke vstupu do tajných částí zahrady.

Zde se nám úspěšně podařilo vypátrat a utrhnout plody exotického ovoce a ve sklepení pak najít i potřebné hlízy. Cíl naší cesty byl naplněn.

Táborová fotogalerie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sdružení Archa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.