Asterix a Obelix 2012

Zveme všechny kamarády na prázdninovou výpravu do staré Galie. Společně s největšími hrdiny těch časů – Asterixem a Obelixem – se vydáme za dobrodružstvím do doby kolem roku 50 před naším letopočtem.

Galové byli příslušníci keltských kmenů obývajících Galii, území zhruba zahrnující dnešní Francii, Belgii, Švýcarsko a severní Itálii. Jsou spojeni s laténskou kulturou, jež dominovala západní a střední Evropě od 5. až do 1. století př. n. l. Na počátku 3. století př. n. l. podnikla část Galů invazi na Balkán a do Řecka. Poté se přeplavili do Anatolie, kde se usadili jako Galatové. V padesátých letech 1. století př. n. l. Galové podlehli Juliu Caesarovi, jemuž neúspěšně vzdorovali v galských válkách. Během následné římské nadvlády vznikla galorománská kultura.

V důsledku romanizace byla galština v průběhu dalších staletí nahrazena vulgární latinou, z níž se postupně vyvinula francouzština.

Asterix žije okolo roku 51 př. n. l. ve smyšlené vesničce v severozápad-ní Galii. Jeho nerozlu-čitelným přítelem je místní silák Obelix, který všechny převyšuje svou silou, kterou získal už jako malé dítě, když spadl do lektvaru se zázračným nápojem připraveným druidem Panoramixem. Tato vesnice je jediná, kterou si dosud nepodmanil Julius Caesar a jeho římské legie.

Obyvatelé vesnice získávají nadlidskou sílu pitím kouzelného lektvaru, který jim vaří druid Panoramix.

Většina příběhů se točí okolo toho, že Římané chtějí galskou vesničku dobýt, za kterýmž účelem se snaží Galy různými způsoby přechytračit. Takové pokusy obvykle zmaří Asterix a jeho přítel Obelix.

LETNÍ DĚTSKÝ STANOVÝ TÁBOR PRO ROK 2012 v ČELOŽNICI:

Termín tábora: neděle 29.07. – středa 08.08. 2012
Aktuální info pro rodiče: K přečtení zde
telefon hlavního vedoucího a hodiny, kdy bude k dispozici, adresa tábora, mapka polohy tábora, příjezd dětí domů
Propagační letáček K přečtení zde
Přihláška: Stáhněte a vyplňte přihlášku na tábor
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče
Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti Potvrzení rodičů – bezinfekčnost
Souhlas rodičů s ošetřením dítěte Souhlas rodičů – ošetření dítěte
Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti Potvrzení lékaře – zdravotní způsobilost

tabor2012

Táborové zážitky na DVD

Také letos pro účastníky našeho tábora připravíme DVD s kompletním videozáznamem a DVD se všemi táborovými fotografiemi ve vysokém rozlišení. Cena jednoho DVD je 50,- Kč.

Při příjezdu dětí z tábora si můžete obě či jedno DVD závazně objednat a taktéž vás požádáme o jejich úhradu. Objednaná DVD budou připravena k vyzvednutí na potáborovém setkání, které se uskuteční na podzim, případně vám je můžeme zaslat poštou.

Fotografie z potáborového setkání

[nggallery id=12]

Zpravodajství z Galské vesnice – 11. den – středa 8. 8. 2012

Počasí: Krásný letní den. Prožili jsme: Po probuzení se obyvatelé čtyř kmenů čeložnického oppida – Kanců, Medvědů, Vlků a Krkavců – pustili do balení a přípravy na návrat do civilizace. Kančí guláš, závěrečný nástup, stažení táborové vlajky a cesta domů. … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 10. den – úterý 7. 8. 2012

Počasí: Krásný letní den. Prožili jsme: Ráno jsme dokončili keltské dílny – vyrobili jsme poslední šperky a naterénovali střelbu na kance. Během dopoledne proběhl tradiční keltský vodní štafetový rituál. Odpoledne začalo bojem proti římské kohortě reprezentované skupinou táborových vedoucích. Boj … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 9. den – pondělí 6. 8. 2012

Počasí: Krásný letní den, večer krátká bouřka. Prožili jsme: Všichni se probudili s dobrou náladou do krásného letního dne. Po snídani se táborníci pustili do výroby keltských šperků z měděných drátků a kůží a vypravili se na lov kanců, kteří … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 8. den – neděle 5. 8. 2012

Počasí: Noční deštík příjemně pročistil vzduch, ráno polojasno, celý den velmi teplo a slunečno. Prožili jsme: Ráno byly na programu další keltské dílny. Táborníkům se velmi líbila dílna, ve které vyráběli šperky z měděných drátků. Prstýnky, náušnice a přívěšky jsou … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 7. den – sobota 4. 8. 2012

Počasí: Slunečno, občas polojasno a horko. Prožili jsme: V noci napadli naši vesnici nepřátelské kmeny s cílem ukrást keltskou vlajku. Noční hlídka táborníků byla ostražitá. Nepřátelům se sice podařilo vlajku stáhnout ze stožáru dolů a utéct s ní za hradby vesnice, avšak … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 6. den – pátek 3. 8. 2012

Počasí: Místy je sluníčko schované za mraky, příjemně teplo, pofukuje mírný větřík. Prožili jsme: Budíček byl dnes až o půl deváté. Odpočatí táborníci si pochutnali na slaďoučkém kakau a dopoledne se vypravili na nedaleké hřiště, kde se uskutečnil turnaj v … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 5. den – čtvrtek 2. 8. 2012

Počasí: Horký letní den. Prožili jsme: Ráno nás probudilo kokrhání kohoutů a horké sluníčko rychle vyhnalo děti ze spacáků. Po snídani jsme sbalili saky paky, opustili spřátelenou vesnici na Modré a vydali se na cestu do našeho oppida v Čeložnici. … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 4. den – středa 1. 8. 2012

Počasí: Krásný letní slunečný den. Prožili jsme: Ráno si táborníci nabalili batůžky a vypravili se na dvojdenní výpravu do spřátelené galské vesnice na Modré. Cestovali jsme všemi možnými dopravními prostředky včetně chůze. Po cestě jsme se osvěžili vodními hrátkami na … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 3. den – úterý 31. 7. 2012

Počasí: Krásný sluneční letní den. Prožili jsme: Po mírné rozcvičce a dobré snídani, proběhly tradiční keltské dílny a po svačině jsme vyrazili na do hustých lesů na lov medvědů. Lov byl napínavý a obtížný, ale také se spoustou legrace, občas … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 2. den – pondělí 30. 7. 2012

Počasí: Ráno táborníky probudilo sluníčko, dopoledne polojasno až oblačno, odpoledne teplo a slunečno, chladný večer. Prožili jsme: Ráno odpočaté obyvatele naší vesnice probudilo hřejivé sluníčko. Po snídani si všichni uklidili své chýše a pustili se do keltských dílen – jeden … … více »

Zpravodajství z Galské vesnice – 1. den – neděle 29. 7. 2012

Počasí: Po slejváku v Ostrožské Nové Vsi nám začalo svítit sluníčko a do večera nespadla ani jedna dešťová kapka. Prožili jsme: Nástup do modulu, který nás přepravil do času Keltů, proběhl přímo uprostřed pořádného slejváku. Ve starých časech nás ovšem … … více »

Trička na tábor – informace pro rodiče

Loni jsme si vyzkoušeli tisk razítek na trička, Adinkra symboly se dětem velmi povedly. Letos si mají děti vzít barevná či tmavá trika, doporučuji použít i starší, které má třeba nějakou tu skvrnu. Opět použijeme barvy, razítka a tupování přes … … více »

Komentáře nejsou povoleny.