Expedice Afrika 2011

Vydejte se společně s námi na dalekou a nebezpečnou expedici do Afriky. Seznámíme se s africkou přírodou, kulturou, stylem života a dozvíme se o významných cestovatelích, kteří na tomto kontinentu konali objevné výpravy v minulosti. Naše výprava bude zcela unikátní, objevná a doposud nikdy úspěšně nevykonaná, napříč celým africkým kontinentem ze severu až k jihu. Expedice bude využívat ke svému postupu různé druhy dopravních prostředků. Společně se budeme snažit rozluštit tajemství tohoto zajímavého světadílu a hledat lék na nemoci a problémy, které dnešní Afriku sužují …“

Účastníci táboraDo táborové fotogalerie vstoupíte zde.

LETNÍ DĚTSKÝ STANOVÝ TÁBOR PRO ROK 2011 v ČELOŽNICI:

Termín tábora: neděle 31.07. – středa 10.08. 2011
Aktuální info
pro rodiče:
K přečtení zde
telefon hlavního vedoucího a hodiny, kdy bude k dispozici, adresa tábora, mapka polohy tábora, příjezd dětí domů
Propagační letáček K přečtení zde
Přihláška: Stáhněte a vyplňte přihlášku na tábor
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče
Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti Potvrzení rodičů – bezinfekčnost
Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti Potvrzení lékaře – zdravotní způsobilost

Afrika
Afrika je druhý největší kontinent po Asii s celkovou rozlohou přes 30 500 000 km2, což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi. Rozkládá se jižně i severně od rovníku z většiny na východní polokouli. Z větší části je obklopena oceány, na východě Indickým oceánem a na západě Atlantickým oceánem. Na severu se nachází Středozemní moře, které odděluje Afriku od Evropy. V oblasti Suezské šíje je Afrika spojena s Euroasijskou deskou.
Velkou část Afriky tvoří pouště (Sahara, Kalahari), polopouště a savany. V centrální části Afriky se pak nachází deštný prales.
Afrika je přezdívaná jako černý kontinent vzhledem ke složení obyvatelstva, kterého zde žije více než miliardu obyvatel (2009), což je 15% celkové populace Země, kteří žijí v 54 státech. Dle moderních poznatků je Afrika pravděpodobně kolébkou, odkud vzešel člověk na svém tažení osidlování planety.

Ahoj kamarádi,
budeme si na táboře opět malovat trička, letos změníme techniku – budeme batikovat za studena a razítkovat textil. Jako razítka máme krásné dřevěné a železné razítka se symboly adinkry, které nám zapůjčil DDM Litomyšl. Doporučuji vzít si ještě nějaké tričko – může být i tmavé, protože můžeme razítkovat i bíle. Kdo máte nějaké staré hadříky, vemte je prosím, ať máme materiál na experimenty. Jestli někdo popíjíte džusíky z malých nádob s cucavým vrškem, sbírejte prosím na barvy, ať nemusíme špinit injekční stříkačky.
A co to je adinkra – je to asi 60 znaků obrázkového písma západní Afriky, predevším Ghany. Každý znak má určitý význam, často se k němu váže přísloví či krátký rým.
Tisk vzorů si prohlédněte zde.
Fotogalerie z potáborového setkání

[nggallery id=6]

Poslední táborové bordeliózo aneb koukněte, co jste zapomněli na táboře

Tábor už je za námi. Pokud jste po příjezdu domů zjistili, že vám chybí oblíbené triko či jiná součást oděvu a nalezli jste je na fotografiích níže, ozvěte se Karlovi (karelzr@seznam.cz) nebo Katce (kapalocke@gmail.com) a po domluvě si u nich můžete věci vyzvednout. Pokud … … více »

Zpravodajství z Afriky – 11. den – středa 10. 8. 2011

Počasí: polojasno Prožili jsme: Po budíčku, který byl tentokráte až o půl deváté a po snídani jsme se pustili do úklidu tábořiště, stanů a balení kufrů. Dopoledne

Zpravodajství z Afriky – 10. den – úterý 9. 8. 2011

Počasí: příjemné slunečné dopoledne, polojasné odpoledne, večerní obloha plná hvězd Prožili jsme: Ráno nás v Jihoafrické republice probudilo sluníčko. Po snídani a tradičních afrických dílnách proběhl vědomostní závod smíšených skupin objevitelů. Táborníci běželi po cestě

Zpravodajství z Afriky – 9. den – pondělí 8. 8. 2011

Počasí: deštivá noc, ráno mrholení, před obědem bez deště, po poledni přeháňky, odpoledne a večer zataženo a bez srážek Prožili jsme: Dnes táborníci vstávali až okolo půl deváté. Na stanové celty jemně bubnoval déšť a ve spacácích bylo moc příjemně … … více »

Zpravodajství z Afriky – 8. den – neděle 7. 8. 2011

Počasí: krásné slunečné dopoledne, horké a dusné odpoledne, večer mrholení Prožili jsme: Ráno táborníky příjemně probudil obchodník Hans von Mikowitz. Protože je dnes neděle, namísto rozcvičky proběhla zrovna snídaně. Po úklidu stanů se táborníci pustili do výcviku

Zpravodajství z Afriky – 7. den – sobota 6. 8. 2011

Počasí: slunečné dopoledne, odpoledne a večer polojasno, příjemný větřík Prožili jsme: Ráno proběhl naprosto generální úklid v příbytcích afrických objevitelů. Proběhla inventura oblečení v kufrech, přestlání postelí, úklid nočních stolků. Takže teď mají všichni

Zpravodajství z Afriky – 6. den – pátek 5. 8. 2011

Počasí: teplý slunečný den jako stvořený ke koupání Prožili jsme: Ráno objevitele v Africe probudilo sluníčko. Po rozhýbání ztuhlých kostí proběhly africké dílny – dokončovala se výroba zdobených triček, trénovala se střelba ze vzduchovky, hod

Zpravodajství z Afriky – 5. den – čtvrtek 4. 8. 2011

Počasí: dopoledne polojasno Prožili jsme: Po snídani vyrazily objevitelské týmy na výpravu národním parkem. Cílem výpravy je pozorovat a zaznamenat způsob života jednotlivých zde žijících druhů zvěře. Optimálním

Zpravodajství z Afriky – 4. den – středa 3. 8. 2011

Počasí: krásný slunečný den Prožili jsme: Po afrických dílnách – tisku triček, tvorbě panenek woodoo, střelbě ze vzduchovek, luku a foukaček – následovalo dopoledne plné her.

Zpravodajství z Afriky – 3. den – úterý 2. 8. 2011

Počasí: celý den jasno a slunečno, krásná hvězdná obloha večer Prožili jsme: Dnes naše expedice úspěšně překonala vyprahlou saharskou poušť. Na africkém tržišti si účastníci expedice vybrali ty nejlepší velbloudy, doplnili zásoby a vyrazili na cestu.

Zpravodajství z Afriky – 2. den – pondělí 1. 8. 2011

Počasí: většinou zataženo, občas ale na chviličku vykouklo sluníčko Prožili jsme: Ráno se děti probudily s dobrou náladou a nedočkavě se vrhly do táborových činností v první africké zemi – v Egyptě. Při rozcvičce se táborníci pokusili dostihnout běžícího Mota.

Zpravodajství z Afriky – 1. den – neděle 31. 7. 2011

Počasí: Zataženo, téměř bez deště Prožili jsme: Transport z přístavu v Ostrožské Nové Vsi do čeložnické Afriky proběhl úspěšně. Blátivým územím nilské delty veškerá zavazadla převezl traktorový člun našeho příznivce pana Šalša-vezíra. V obydlích se táborníci brzy zabydleli. V první … … více »

Krátká (foto)reportáž: Čeložnice středa 27. 7. 2011

Ve středu 27. 7. 2011 jsme navštívili táborovou základnu v Čeložnicích. Vše je připraveno pro zahájení naší expedice, cesty jsou vyfoukané, stany stojí rovně, koupelna je sympaticky inovovaná a táborová kuchyň také. Kupodivu po častých deštích není na táborovém náměstí blátivo. Tak … … více »

Komentáře nejsou povoleny.