Detektivní akademie 2013

Stohy nevyřešených případů se kupí. Staré případy nejsou vyřešeny.

Kriminalita na celém světě narůstá.
Pachatelé unikají spravedlnosti.
Zločinné gangy získávají stále větší vliv a moc.
Postavme se čelem tomuto zlu, sestavme elitní detektivní tým, který pomůže spravedlnosti najít opět cestu na světlo světa …

Dva nejzkušenější detektivové v dějinách kriminalistiky – detektiv Sherlock Holmes a inspektor Trachta si vybrali své nástupce. Společně s dalšími slavnými kolegy jim v jedenácti dnech předají své zkušenosti a znalosti. Vytvoří tak novou generaci detektivů, kteří budou odhalovat zločiny a pomáhat spravedlnosti.

LETNÍ DĚTSKÝ STANOVÝ TÁBOR PRO ROK 2013 v ČELOŽNICI:

Termín tábora: neděle 28.07. – středa 07.08. 2013
Fotogalerie: Fotogalerie
Propagační letáček: K přečtení zde
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče


Zpravodajství z Detektivní akademie – 1. den
Přeprava frekventantů Detektivní akademie proběhla zdárně, všichni ve zdraví přežili  naštěstí ne příliš dlouhou cestu do Čeložnic a v autobusu se neuvařili 🙂

Po ubytování proběhla první táborová hra, při které se frekventanti podle biometrických údajů rozdělili do čtyř detektivních sborů – BIS, KGB, MI6 a CIA. Zjišťování těchto hodnot vás jistě pobaví při prohlížení fotogalerie tohoto dne. Každý detektivní sbor si připravil bojový pokřik a naučil se táborovou hymnu. Melodie hymny je stěžejní píseň známé série filmů o četnících ze St. Tropez. V podvečer proběhla projekce detektivního filmu a před ulehnutím táborníky čeká ještě krátká noční hra v prostorách tábora.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 2. den
Dopoledne proběhl speciální detektivní výcvik vedený samotným inspektorem Trachtou. Frekventanti akademie nacvičovali práci pendrekem (vhodná pomůcka byla svázaná deka), připravovali si vlastní uniformu, absolvovali stezku obratnosti, nacvičovali obranné techniky proti kapsářům a průchod stokou (formou nosokrosové dráhy). Odpoledne proběhlo ve znamení vodních radovánek na kyjovském koupališti.

Po návratu a dobré večeři se zpívalo u táboráku při kytaře, řešily se detektivní případy a nakonec proběhl úspěšný zátah frekventantů akademie na Fantoma staré Prahy a žižkovský gang. Inspektor Trachta vštípil táborníkům důležité detektivní zásady: „Vnést mezi podezřelé zmatek a udělat si mezi nimi pořádek.“

Všichni účastníci tábora jsou v pohodě, zdraví, spokojení a posílají pozdravy všem svým blízkým.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 3. den
Ráno jsme se probudili a poprvé na táboře nás ovíval chladivý vánek namísto spalujících paprsků sluníčka. Dopoledne za námi na návštěvu dorazili policisté. Úderem deváté hodiny do prostor Akademie vjely tři policejní automobily s policisty Městské policie v Uherském Hradišti a Policie České republiky.

Dopoledne strávené s policisty bylo velmi zajímavé. Dozvěděli jsme se mnoho informací o práci policistů, prohlédli jsme si jejich zbraně a potřeby pro zadržení pachatele. Mnoho táborníků si rádo vyzkoušelo pouta a dokonce stála řadu na vlastní spoutání 🙂

Zásah policistů se služebními psy byl skvělý zážitek. Stopování a zadržení pachatele brilantně zvládli všichni čtyři přítomní policejní psi. Obdiv si zasloužil také policista, který nám spolu s kolegou předvedl, jak se můžeme bránit při napadení. Nakonec jsme si spolu s policisty zastříleli ze vzduchovek a společně se vyfotili před policejním vozem. Všem policistů posíláme velké poděkování.

Odpoledne jsme vyrazili do lesa nasbírat dříví na večerní táborák. Při té příležitosti jsme našli bandu lesních loupežníků a jejich veliteli předali zatykač. Po svačině jsme se pustili do nácviku dovedností potřebných pro detektivy. Sestavili jsme identikit, seznámili jsme se se základy daktyloskopie, balistiky a grafické analýzy.

Při večerním nástupu proběhlo odehrání prvního kola celotáborové deskové hry Fantom staré Prahy. Posezení u táboráku se zpíváním písniček z táborového zpěvníku zpestřené odehráním několika kol Partičky, uzavřelo dnešní den plný zážitků. Spokojení táborníci zalehli do svých detektivních kanceláří (stanů) a nabírají síly na dvojdenní výpravu, na kterou se zítra dopoledne vydají.

Všichni táborníci jsou zdraví, jídlo jim chutná a jsou v pohodě.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 4. den
Ráno frekventanti akademie nalezli dopis od hradního pána s prosbou o pomoc při zbavení rodové kletby. Proto se po snídani vydali na dvoudenní putování na hrad Buchlov. Skupina mladších táborníků část cesty absolvovala benzínovým kočárem, ti zkušenější vyrazili po svých.

V podhradí se obě skupiny pozdě odpoledne sešly. Čekal je podvečerní průzkum hradu, při kterém se jim záhadu podařilo vyřešit. Odměnou pak byl krásný výhled z hradní věže po dalekém okolí našeho kraje.

Po celodenní námaze a zdárném vyřešení případu jsme se uložili ke spánku v tělocvičně a na hřišti buchlovické školy.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 5. den
Všechny nás probudilo sluníčko kolem osmé hodiny. Po snídani obě skupiny budoucích detektivů vyrazily na cestu zpět do tábora. Skupina starších nejprve stopovala pachatele v zahradách buchlovského zámku a po cestě do tábora se zastavila osvěžit se koupáním. Mladší frekventanti akademie zvládli část cesty pěšky a po té autobusem přímo na kyjovské koupaliště.

Kolem šesté hodiny odpolední jsme se všichni setkali v prostorách čeložnické akademie. Po výborné večeři (rajská polévka, vepřo, knedlo, zelo) jsme u táborového ohně dořešili detektivní případy a naučili se další písničky z táborového zpěvníčku. A pak už hupky dupky do stanů, spacáků a spát …

Zdravotník tábora hlásí, že kromě několika puchýřů jsou všichni táborníci zdraví, jídlo jim chutná a nálada je výborná 🙂

Zpravodajství z Detektivní akademie – 6. den
Svůdná dvojitá agentka Mata Hari v pátek poctila táborníky svou návštěvou a spolu s ní řešili případ záhadného parfému.

Dopoledne se po kynologickém výcviku frekventanti akademie setkali s Drogistou, který ze speciálních ingrediencí vytvořil originální parfém. Poté se táborníci vydali po stopách Maty Hari, po vůni jejího parfému.

V dešti kulek agentku nalezli a s pomocí audioexpertízy poznali její hlas.. Navštívili její pokoj, kde ji zastihli při tanci a nakonec byli svědky jejího zatčení a popravy.

Dnešní detektivní příběh neskončil šťastně, byl však inspirován skutečností. Ponurou náladu rozjasnil zajímavý a veselý večerní program u táboráku.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 7. den
Krátce po páteční půlnoci byla akademie přepadena zločinnou bandou s cílem ukrást naši vlajku, což se bohužel na chvíli i podařilo. Během krátké doby však byli vetřelci statečnými frekventanty akademie vystopováni a zneškodněni. Dobrá pověst akademie byla zachráněna.

V ranních hodinách navštívil akademii poručík Columbo s prosbou o pomoc při vyšetřování případu vraždy v lese. Frekventanti se vydali na místo činu, kde se jim podařilo sesbírat mnoho dalších zdánlivě bezvýznamných stop.

Po obědě táborníci obdrželi výsledky z policejní laboratoře a vydali se provést výslech šesti podezřelých. Tak bylo možno zúžit okruh podezřelých osob. Stopy je zavedly do Casina Royal, kde vyhráli značnou sumu peněz. Díky této vysoké částce se jim podařilo v následné dražbě zakoupit poslední klíčové předměty. V nich nalezli usvědčující důkazy, které jednoznačně určily vraha. Spravedlnost tentokráte zvítězila.

Zajímavý program s lehce humorným nádechem si táborníci naplno užili i přes velké vedro, které panovalo po celý den. Úpaly a úžehy se nám naštěstí vyhýbají, a tak můžeme napsat, že všichni táborníci jsou v dobré kondici a pohodě.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 8. den
Ráno budoucí detektivy opět vytáhlo ze stanů horké sluníčko a detektivové Abigail a Kůstka. Po snídani probíhal odborný výcvik a seznámení s novým detektivním případem.

Odpoledne probíhal výcvik ve vodních detektivních disciplínách. Použity byly různé zbraně, mezi nimi i vodní bomby. Štafety skončily velkou vodní bitvou, při které měly jednotlivé detektivní týmy uchránit svého vedoucího před sprškami vody z ostatních oddílů a zároveň co nejvíce zmáčet jiné vedoucí. O dobré náladě a legraci při vodních hrátkách se můžete přesvědčit ve fotogalerii tohoto dne.

V podvečer se uskutečnila divadelní produkce detektivních týmů. Každý oddíl ostatním zahrál vybraný detektivní příběh. Herecké výkony byly famózní, příběhy zajímavé, některé výkony bychom rádi nominovali na Oscara a vy je můžete posoudit na táborovém video DVD.

Před večeří náš tábor navštívil Hasičský záchranný sbor, který jsme pozvali, aby zlikvidoval odpoledne objevené vosí hnízdo nedaleko tábora, které by táborníky mohlo ohrožovat. Zásah hasičů byl okamžitý a dokonalý. Posíláme jim velký dík.

Po večerním nástupu se zvedl vítr a začalo pršet. Frekventanti zabezpečili své detektivní kanceláře a shromáždili se ve společenské místnosti, kde prostřednictvím filmu Já, padouch teoreticky nastudovali myšlení záškodníků.

Všichni jsou v pořádku, jídlo dětem chutná, zdravotní stav bezproblémový a nálada výborná 🙂 Posíláme pozdravy.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 9. den
Po tradičních odborných expertizách přišla po svačině na řadu akce. Detektivové v lese pochytali místní mafiány a důkladně je prošacovali, aby získali jednotlivé části zašifrovaných zpráv čeložnické mafie. Dozvěděli se tak informaci o připravovaném únosu člena naší Akademie.

V Kyjovském „aquaparku“ odpoledne osvěžili frekventanti svou mysl i tělo při vodních hrátkách, bitvách a radovánkách.

Večer přišlo na řadu vyjednávání s mafií. Detektivové odmítli vydat vlajku, neustoupili nátlaku mafiánů a celá Akademie obklíčila zloduchy v roklince a zasypala nepřátele střelbou pucek. Unesený inspektor Kouba byl osvobozen a neutrpěl žádná zranění. Po náročné akci se detektivové uložili ke spánku. Jasná noc plná hvězd, příjemný chládek a bohatý program dne nás všechny velmi brzo ukolébal.

Vedení Detektivní akademie vyslovuje velkou pochvalu a uznání vodnímu detektivu Ondřeji Smištíkovi, který při hrátkách v kyjovském bazénu nalezl pod vodou cizího malého chlapce v bezvědomí, vynesl jej z vody a svojí pohotovou reakcí mu zachránil život.

Na Ondru jsme všichni hrdí.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 10. den
Úterý proběhlo ve znamení boje s mafií. Dopoledne museli táborníci sestavit identikit Big Bosse a odhalit jeho mafiánskou síť. To se budoucím detektivům úspěšně podařilo, a tak se mohli odpoledne pokusit proniknout do sídla Bosse a deaktivovat 13 bezpečnostních systémů. V puckové bitvě cvičnou municí frekventanti akademie do opevněného sídla skutečně pronikli a vyhodili je do povětří. Zločinná banda byla zcela zlikvidována.

Frekventanti zvládli poslední a nejtěžší úkol, který s nimi řešil Sherlock Holmes a inspektor Trachta a splnili všechny podmínky ke jmenování detektivem.

Večer šéfinspektor Clouseau spolu s Sherlockem Holmesem a inspektorem Trachtou slavnostně předali absolventům Akademie policejní odznaky a jmenovací dekrety. Následovala absolventská párty se slavnostním rautem pod širým nebem, diskotéka (vzhledem k teplotě spíš saunotéka) a závěrečný táborový oheň. Tóny písní vyprovodily nové detektivy do stanů.

Zpravodajství z Detektivní akademie – 11. den
Středa byla dnem balení a loučení. Máváme účastníkům Detektivní akademie 2013, kteří tak brilantně zvládli všechny náročné detektivní zkoušky i jedenáctidenní pobyt bez rodičů a svých blízkých.

Těšíme se na podzimní potáborové setkání, kdy budeme mít příležitost se opět potkat a společně zavzpomínat na zážitky v Čeložnici. S těmi, kteří se rozhodnou s námi znovu vyrazit za dobrodružstvím, se rádi uvidíme na příštím letním táboře v roce 2014.

Rodičům děkujeme za hezká slova a pozitivní hodnocení práce celého táborového týmu. Velmi si toho vážíme.

táborový tým Detektivní akademie 2013

Fotogalerie z potáborového setkání

Gallery not found.

Komentáře nejsou povoleny.