Expedice Čína 2015

Základní údaje o táboře Expedice Čína 2015

Termín tábora: neděle 2.08. – středa 12.08. 2015
Propagační letáček K přečtení zde
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče
Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti Potvrzení rodičů – bezinfekčnost
Souhlas rodičů s ošetřením dítěte K vyzvednutí u hl. vedoucího tábora.
Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti Potvrzení lékaře – zdravotní způsobilost

Pošlete vzkaz táborníkůmTáborová hymna Expedice Čína

Vzpomínáte si na táborovou hymnu? Můžete si ji poslechnout zde. Pro zájemce máme i notový zápis. Šikmé oči, žlutá pleť, co se mi stalo? Co jsem včera sněd? Alergii na rýži mám, jak panda velká si připadám! Tvář jak placku … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 11. den – středa 12. 8. 2015

Naše expedice do starověké Číny úspěšně dorazila zpět do současnosti. Srdečně všechny zveme na potáborové setkání, kde na vás bude čekat projekce videa a vaše objednaná DVDčka. Rodičům děkujeme za hezká slova a pozitivní hodnocení práce celého táborového týmu. Velmi … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 10. den – úterý 11. 8. 2015

Dopolední program začal pozvolna… Číňánci, kteří ještě neměli vyzdobený svůj čínský oděv, tak učinili a druhá polovina se věnovala řešení tangramů. Trošku jsme zavařili mozkové závity, ale naštěstí se tou dobou teplota držela „jen“ kolem 30 stupňů. 😉 Druhou část … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 9. den – pondělí 10. 8. 2015

Počasí: Jasno a horúco… jako obvykle 😉 Krutopřísní démoni ovládající počasí, donutili naši expedici k zoufalému činu – zbabělému ústupu do azylu Ky-jow-ske-ho koupaliště. V příjemném prostředí všichni členové expedice nabyli nových sil, které byly během odpoledne a večera beze … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 8. den – neděle 9. 8. 2015

Počasí: Horký jasný den Ráno jsme se z pověření císařského paláce stali obchodníky. Nasbírali si dostatek surovin, zvláště velmi cenný porcelán a papír, abychom se mohli vydat na nejdelší obchodní trasu světa – Hedvábnou stezku. Seznámili jsme se s její … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 7. den – sobota 8. 8. 2015

Svátek dračích člunů Po vítězném probuzení po nočním bránění vlajky, se naši táborníci mohli těšit na největší čínský svátek a to svátek dračích člunů. Bohužel se hned ráno vyskytla nepříjemná komplikace. Na řece, kde se měla slavnost odehrát, se usídlil … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 6. den – pátek 7. 8. 2015

V páteční dopoledne ohlásil zvon začátek školní výuky čínského jazyka. Bystří studenti si zapisovali veškeré poznámky, které jim na závěr pomohly s úspěšným splněním záverečného písemného testu. Sotva si děti začaly užívat školního volna, přiběhl dělník z nedaleké Čínské zdi … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 5. den – čtvrtek 6. 8. 2015

Ve čtvrtek jsme se vydali po jantarové stezce zpět do tábora. Expedice se rozdělila na dvě části, abychom unikli slídivému oku nepřítele. I přesto, že se každá skupina vydala jiným směrem, narazili obě na velkou překážku v podobě řeky Jang-C-Tiang, kterou chtě … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 4. den – středa 5. 8. 2015

Ve středu jsme hledali jeskyně Mo-kao – Jeskyně tisíce buddhů, které se nacházely v místě zvaném Břestek. Po cestě nám škodila liška – noční démon, jež mimo jiné začarovala mapy. Ochránit se před ní nám pomohl osobní amulet. Odpolední břestecké skotačení … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 3. den – úterý 4. 8. 2015

Počasí: Horký letní den. Prožili jsme: Den nezačal zrovna slavně. Celou expedici postihlo prokletí zlého démona Tiang-Š (živý mrtvý). I přes lehké neduhy jsme pokračovali ve zdokonalování umění Šao-lin. Po obědě začala příprava na uskutečnění rituálu Xiang-Fu (rituál štěstí), který jako … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 2. den – pondělí 3. 8. 2015

Počasí: Hezký letní den. Prožili jsme: Ráno šli táborníci hledat Malého prince. Zjistili, že je ukryt v chrámu Šao-lin. Během pátrání potkávali mnichy tohoto chrámu a učili se jejich bojové dovednosti. Chrám se jim však stále nedařilo najít. Na cestě … … více »

Zpravodajství Expedice Čína – 1. den – neděle 2. 8. 2015

Počasí: Hezký letní den. Prožili jsme: Slabý krátký deštík přivítal návštěvníky Metropolitního muzea v Čeložnici, kteří zde zavítali na unikátní výstavu Terakotová armáda a první čínský císař. Po ubytování se děti vydaly po fáborcích a prohlédly si expozice Střelný prach, … … více »

Komentáře nejsou povoleny.