Báječná antika 2016

Základní údaje o táboře Báječná antika 2016

Termín tábora: neděle 31.07. – středa 10.08. 2016
Propagační letáček K přečtení zde
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče
Potvrzení rodičů o bezinfekčnosti Potvrzení rodičů – bezinfekčnost
Souhlas rodičů s ošetřením dítěte K vyzvednutí u hl. vedoucího tábora.
Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti Potvrzení lékaře – zdravotní způsobilost

Pošlete vzkaz táborníkůmZpravodajství z antiky – 11. den středa – 10. srpna

Naše expedice se probudila do deštivého rána zpět v roce 2016. I přes nepřízeň počasí se nám všem podařilo úspěšně vyrazit domů. Srdečně všechny zveme na potáborové setkání, kde na vás bude čekat projekce videa a vaše objednaná DVDčka. Rodičům … … více »

Zpravodajství z antiky – 10. den úterý – 9. srpna

Sotva se ráno objevil Helios na obloze, tak měly děti příležitost přihlížet shromáždění bohů v posvátném háji bohyně Artemis. Rozezlený Zeus, kterému se nezdařil plán s pozměněním antických dějin, přinutil Pandoru, aby otevřela její skříňku a vypustila na svět útrapy, … … více »

Zpravodajství z antiky – 9. den pondělí – 8. srpna

Ráno za svítání se armáda Římanů dozvěděla od Julia Caesara tragickou zprávu o únosu jeho milované Kleopatry darebnými piráty. Požadavek na výkupné činil 50 talentů, ale sehnat toto množství nebylo nic jednoduchého. Po návštěvě římských provincií se statečná armáda vydala … … více »

Zpravodajství z antiky – 8. den sobota – 7. srpna

Děti se dnes probudily do krásného slunečného rána s okovy na rukou a nohou. Po prohranné noční bitvě se z nich stali otroci. Přestože byla vlajka zbytkem tábora získána zpět, z většiny dětí se stali nevolníci, jejichž životy jsou nyní v cizích … … více »

Zpravodajství z antiky – 7. den sobota – 6. srpna

V sobotu se náš tábor probudil v Kartágu, které nad ránem přepadli Římané, jež ukradli veškeré naše bohatství. Zpět jsme jej získali směnou za naše drachmy. Následně byl Kartagincům představen Hannibal Barkas, slavný vojevůdce a stratég. Následně i každý oddíl … … více »

Odysseova cesta – 6. den pátek – 5. srpna

Včerejší putování o délce 22 námořních kilometrů a neustálá nebezpečenství nás sice zmohla, ale brzy s ranním rozbřeskem jsme opět vyrazili na dalekou cestu. I tentokrát se nám podařilo vyhnout se smrtelně nebezpečné Skylle a místo setkání s nymfou Kalypsó … … více »

Odysseova cesta – 5. den čtvrtek – 4. srpna

Když se blížilo desáté výročí pádu Tróje, byli už všichni Achájové, kteří vyvázli z války, dávno ve své vlasti. Jen jeden z nich se ještě nevracel a ani nepřišla zpráva, že by zahynul. Byl to ithacký král Odysseus. Po porážce Tróje vyplul … … více »

Zpravodajství z antiky – 4. den středa – 3. srpna

Počasí: Opět příjemný sluneční den Ráno řecké družiny navštívili šest největších mudrců starověkého Řecka – Archiméda v Syrakusách, Hippokrata na Kosu, Pythagora v Samu, Thaleta v Milétu, Heróna v Alexandrii a Sokrata v Athenách. Každý z nich jim předal část svého … … více »

Zpravodajství z antiky – 3. den úterý – 2. srpna

Počasí: Krásný sluneční letní den Ráno jsme se probudili ve Spartě. Udatní spartští bojovníci již od brzkých ranních hodin okusili na vlastní kůži tvrdou výchovu ve formě čistoty, poslušnosti, loajálnosti a udatnosti. Své znalosti a dovednosti následně rozšířili v dopoledních … … více »

Zpravodajství z antiky – 2. den pondělí – 1. srpna

Pobyt dětí v antickém Řecku začal výukou abecedy a číslovek. Vidina účasti na olympijských hrách vybičovala jednotlivé oddíly k nádhernému ztvárnění scény „Oběť bohů“, kterou bohové přijali a svolili k zahájení olympijských her, které proběhly na fotbalovém hřišti v Čeložnici. … … více »

Zpravodajství z antiky – 1. den neděle – 31. července

Cesta do Čeložnice proběhla bez problémů. Bohové nad námi drželi ochranou ruku a déšť se spustil až poté, co děti prošly cestou do minulosti a navštívily legendární věštírnu v Delfách, kde jim Pýthie vyvěštily příslušnost v oddílech a přivítaly je … … více »

Olympie

V řecké Olympii byla dnes při slavnostním ceremoniálu zapálena pochodeň pro srpnové olympijské hry v Riu de Janeiro. V starověkých kulisách zažehlo podle antické tradice oheň spojením slunečních paprsků z hory Olympu 11 kněžek. Vrchní kněžka poté předala pochodeň prvnímu … … více »

Kdo byl kdo: Počátek a zrození bohů

Nejmocnějším z řeckých bohů byl Zeus. Rodiče: titáni Rheia a Kronos. Bratři: Hádes a Poseidón Sestry: Démétér a Hestia Manželky: Dióné a Hérá Milenky: Európé a Danaé Podle řecké mytologie byl na počátku světa Chaos (nekonečný vesmírný prostor,  neuspořádaný začátek všech … … více »

Pro inspiraci: Staré řecké báje a pověsti

Tady si můžete poslechnout Staré řecké báje a pověsti:

Komentáře nejsou povoleny.