Filmová studia Hollywood 2017

LETNÍ DĚTSKÝ STANOVÝ TÁBOR PRO ROK 2017 v ČELOŽNICI:

Termín tábora neděle 30.07. – středa 09.08. 2017
Detailní informace: Brožura pro táborníky a jejich rodiče
Fotogalerie: Fotogalerie
Táborový zpěvník: Zpěvník
Zpěvník k dvacátému výročí táborů v Čeložnici: Zpěvník – 20 hymen

Dlouho očekávaná letní premiéraFilmová studia Hollywood 1. den – neděle 30. července

Dnes se sjeli z celého světa herci a filmaři do Čeložnice na filmový camp. Sluníčko a teplé počasí všechny rozehřálo.
Po ubytování ve čtyřhvězdičkových stanech proběhla akreditace a rozdělení do pěti filmových studií – 20th century Fox, Dream works,
Pixar, Universal Studio a Warner Bros. Čekal je Lišák – kvíz z animovaných filmů, historie prvních filmů a Filmová škola focení a střihu videa.
K večeri tradiční a očekávané párky.
Večer v Letním táborovém kině se promítaly originální táborové trháky, která jsme natočili už v únoru a vyhlásila se celotáborová soutěž filmů.
Zapálili jsme první táborák a zpívalo se. Na závěr všechny odvážlivce čekala Stříbrná stezka odvahy s krásnou atmosférou na závěr u číší s poklady.
Dobrou noc.

Filmová studia Hollywood 2. den – pondělí 31. července

Téma dne: Japonsko ve filmu a obrazech. Průvodcem dětí v tomto dni byl celosvětově uznávaný režisér Akira Kurosawa. Kromě úvodních filmařských dovedností umožnil dětem proniknout do tajů ninja výcviku, dobývat pro šogůna nepřátelské provincie, zúčastnit s nebo jen sledovat turnaj v sumo a seznámit se s průběhem čajového obřadu za použití dobových reálií.
Den byl završen průchodem přes území temných ninjů a obtisknutím prstu do horkého vosku.
Den jsme si všichni bezvadně užili. Děti byly skvělé. Sayonara. Akira

Filmová studia Hollywood 3. den – úterý 1. srpna

V úterý začal velmi horký den, jako stvořený k návštěvě vyprahlého Marsu.
Dopoledne začínáme odbornými filmařskými dílnami. jsou to: kaskadéři, animátoři, maskéři a dabing. Při dabingu děti zkoušejí vytvářet zvuky kroků a další ruchy, také namlouvají ukázky ze známých filmu. V maskérské se kromě vytváření hrozivě vypadajích jizev učí pracovat s parukami, denním i nočním líčením. I kluci si vyzkoušeli roli krasavice. Byla tu velká legrace.
Po dílničkách jsme otestovali raketové motory na nízké oběžné dráze a seznámili jsme se s produkty vesmírné zbrojovky. Po úspěšném startu dvou raket jsme se konečně dostali na Mars a pokusili jsme se rozluštit tajemnou zprávu mimozemšťanů. Večer jsme s nimi úspěšně navázali první kontakt a meziplanetární přátelství.

Filmová studia Hollywood 4. den – středa 2. srpna

Počasí: Teplý letní den (opět)
Po (ne)úspěšném pokusu o přesun na Mars se táborníci ocitli v pravěku na celý den. Pod vedením veleúspěšného Karla Zemana měli za cíl tuto nelehkou zkoušku zvládnout, což se nakonec se ctí povedlo.
Hned ráno přišlo probuzení za zvuků džungle.
Následně si museli členové filmových štábů připravit plavidla a lodě. K obědu byl kanec (vepřo-knedlo-zelo).
Po obědě vybudovali v lese přístřešky a celé pravěké vesnice. Ale ani to nebylo všechno. Posledním úkolem bylo obstarat si potravu a skolit stádo divokých, nebezpečných mamutů.
Se zapadajícím sluncem se všichni společně sešli a povídali si o tom, jak se jim dnes dařilo. Zpěvem u ohně vítali noc a uchystali se ke spánku.

Filmová studia Hollywood 5. den – čtvrtek 3. srpna

Hollywoodská filmová studia Pixar, Warner Bros, Universal Pictures, Dream Works a 20th Century Fox se společně zúčastnila natáčení dvoudenního dobrodružného westernového filmu.
Odvážní jezdci „Ponny Express“ linky první den zdolali 16 km na trase Holywood – Deadwood city a za cenu vlastního života dopravili všechny vypravené zásilky do místa určení. Za odměnu si všichni jezdci a filmové štáby dopřáli báječné osvěžení v osvěžujícím Stříbrném jezeře.Za odvahu a dovednosti prokázané ve službách „Ponny Expressu“ byli jezdci přijati do služeb detektivní agentury „Pinkerton National Detective Agency“.
Za svitu baterek se podařilo všem pátracím týmům zajistit stopy potřebné k dopadení nebezpečného uprchlého vězně, polapit ho a transportovat ho zpět do cely. Po náročném dni jsme ulehali pod bezmračnou oblohou a usínali vstříc novým dobrodružstvím.

Filmová studia Hollywood 6. den – pátek 4. srpna

Po náročném dni, kdy jsme se dostali do Ždánic, jsme se tam i ubytovali v místní škole. Naše děti se probudily do krásného dne, jako stvořeného pro cestu do tábora. Po rozhodnutí táborového velení jsme se rozdělili na dvě skupiny, z nichž jedna se vracela do tábora část cesty autobusem.
Oddíl nejmladších táborníků se vydal autobusem přes Ždánice a Bukovany do Bohuslavic, kde se kvůli nepříznivému počasí místo koupání v místním bazénu zúčastnil prohlídky a přednášky v místním ART mlýně, o kterém jsme se dozvěděli mnoho informací, záhad a mýtů. Bylo tu muzeum, zajímavá zahrada se sochami se slámy a výtvarné dílny. Po velmi zajímavé prohlídce jsme se vydali přímou cestou do tábora, kde děti hrály hry Kubb a ringo a savovaly si trička. Společně s Bárou a Tomem secvičili country tanec, kterým později přivítali starší kamarády a táborníky.
Velcí táborníci: Na rozdíl od špuntů a zraněných jsme vyrazili po svých do Bohuslavic. Šlo se velmi dobře. Cestou bylo zataženo, ale jakmile jsme překročili práh koupaliště, ukázalo se sluníčko. Děti se osvěžily, občerstvily a pokračovali jsme v naší pouti do tábora. Na cestě do tábora už sluníčko pěkně pálilo, ale zvládli jsme ji s bravurou.

Filmová studia Hollywood 7. den – sobota 5. srpna

Náročná dvoudenní jízda Ponny Expresem společně s nočním přepadením se podepsala na ranním vstávání našich táborových účastníků.
Po „náročné“ rozcvičce se vžili do rolí Zdeny Polhreicha a Jirky Babicy, když si vyzkoušeli Masterchefa v podobě vaření aztécké čokolády. Z jejich dovedností a prezentace byla porota naprosto beze slov. I přes stejný základ dokázaly jednotlivé týmy vytvořit širokou škálu chutí a vůní. Odpolední klid se nesl v příjemném duchu a plném břuchu.
Znalosti aztécké kultury dostatečně prověřil Janek Buben (Johnny the Drum) se svým Aztéckým kvízem. Dokonce ani nevalné znalosti účastníků se nepodepsaly na pohodové atmosféře slunného odpoledne. Následně se podařilo úspěšně pochytat všechny strážce duší a získat Masku smrti pod podmínkou, že bude navrácena Kruhu duchů a navždy zničena. A tak se taky stalo. Po setmění ostrého srpnového slunce, byla maska opět navrácena aztéckým duchům a věčný oheň ji spálil na popel.
Na základně v Čeložnicích opět zavládl klid a pokoj. Hollywood byl u toho.

Filmová studia Hollywood 8. den – neděle 6. srpna

Ráno se probudili čeložničtí Egypťané do atypického afrického počasí – do deště, který je provázel celým dopolednem a také i večerem. Táborníci si prošli historií starověkého Egypta od jeho sjednocení Menim až po Ptolemaia a Kleopatru.
Dopoledne odehráli scénky ve společných kostýmech, vyrobili si táborová trička, po obědě se snažili přimět na svou stranu boha Amona pomocí užitečných věcí při teleshopingu – to se na část dne podařilo.
Odpoledne přiřazovali králům a královnám správné hrobky v Údolí králů a následně v lese nalézali své zmizelé oddílové faraony a faraonky.
Následovala bitva s armádou Alexandra Makedonského a večerní setkání s Kleopatrou, která si z uchazečů o ruku – básníků, po rétorickém boji vybrala nakonec toho pravého. Den završilo promítání soutěžních i nesoutěžních snímků a lehký deštík.

Filmová studia Hollywood 9. den – pondělí 7. srpna

Po letech opět přišel mezi nás poručík Columbo s prosbou o pomoc při vyšetřování. Věhlasný tým detektivů se pustil do náročného pátrání a mezi deseti podezřelými odhalil skutečného vraha. Columbo jim za tuto pomoc pověděl o jednom novém případu, na kterém pracuje a o kterém by mohli jakožto výborní filmaři natočit film. Při příchodu na místo činu se seznámili s Alfrédem Hitchcockem, který jim nabídl spolupráci.
Filmová díla, která začali vytvářet mířila přímo na večerní festival Čeložnické Vary. Po náročném obstarání vstupenek došlo na jejich slosování o VIP místa, která obnášela přímý výhled na plátno z vyhrazeného lóže a bohatý raut s obsluhou. První ročník festivalu zažil obrovský úspěch a již teď se plánuje ještě velkolepější druhý ročník.

Filmová studia Hollywood 10. den – úterý 8. srpna

Poslední herní den tábora se od rána nesl v pirátském duchu. Během dopoledne oddíly plnily pirátské = drsnější úkoly, za které dostávaly indicie. Ty je dovedly ke skryté mapě a následně v odpoledni k příbytku pirátského kapitána Černovouse, kde proběhla krutá lodní bitva završená „potopením“ k lodnímu vraku a vyzvednutím pokladu.
Večer už byl věnován přípravám na předávání Oskarů, kterým bravurně provázel moderátor Janek Buben se svými hosty. Každý z účastníků tábora měl možnost postavit se na červený koberec a obdržet svého Oskara, protože vítězné snímky byly víceméně rovnoměrně rozložené mezi všechny oddíly. Všechny snímky mají svoji kvalitu, ale kvůli autorským právům je nelze šířit online. Budou uvolněny na specializovaném táborovém DVD, jehož zakoupení je „strongly recommended“ řečeno hollywoodskou hantýrkou.
Děti byly po celý týden a vlastně po celý tábor skvělé.

zapsal Akiro Kurosawa

Komentáře nejsou povoleny.